TEŠKO POVREĐEN DRŽAVLJANIN SRBIJE! Stravična nesreća kod Bijelog Polja!

Marko Jovanović avatar

Državljanin Srbije, R. B. (57), iz Prijepolja, teško je povređen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Unevini, na magistralnom putu između Bijelog Polja i Dobrakova. Prema informacijama koje su preneli crnogorski mediji, incident se desio oko 17:40 časova, a policija je potvrdila da su u nesreći učestvovala dva automobila. Uviđaj je u toku, a okolnosti koje su dovele do sudara još uvek nisu razjašnjene.

U ovakvim situacijama, važno je znati kako se ponašati ukoliko dođe do saobraćajne nezgode. Prvo, vozač treba da isključi motor svog vozila kako bi smanjio rizik od požara ili eksplozije. Nakon toga, potrebno je uključiti sve pokazivače pravca, da bi se ostali vozači upozorili na opasnost na putu. Pre napuštanja vozila, vozač ili učesnik nesreće treba da obuče svetloodbojni prsluk koji se obično nalazi u vozilu.

Jedna od prvih obaveza nakon nesreće je obezbeđivanje lica mesta. To se može uraditi postavljanjem sigurnosnog trougla na bezbednoj udaljenosti od mesta nesreće, što podrazumeva najmanje 50 metara na putu van naselja i 10 metara unutar naselja. Na autoputu, gde su ograničenja brzine veća, sigurnosni trougao treba postaviti na još većoj udaljenosti. Važno je postaviti trougao sa velikom opreznošću, krećući se uz ivicu kolovoza.

Vozač ili drugi učesnik nesreće dužan je da upozori sve prisutne da se udalje sa kolovoza kako bi se sačuvali tragovi za saobraćajnu policiju. Nepoštovanje ove obaveze može dovesti do dodatnih, sekundarnih saobraćajnih nesreća. Kada je lice mesta obezbeđeno, može se pristupiti spasavanju povređenih. Važno je napomenuti da povređene osobe ne bi smele da se pomeraju bez stručnog nadzora, kako bi se izbegle dodatne povrede.

Vozač ili drugi učesnik nesreće dužan je da obavesti policiju na broj 192 i Hitnu pomoć na broj 194. Takođe, obavezan je da ostane na mestu nesreće do dolaska policije i završetka uviđaja. U slučaju hitne medicinske pomoći, vozač može napustiti mesto nesreće, ali mora se vratiti čim to bude moguće.

Svaka saobraćajna nezgoda nosi sa sobom rizik od ozbiljnih povreda, kako za učesnike, tako i za prolaznike. Stoga je važno pridržavati se pravila i procedura kako bi se smanjili rizici i osigurala sigurnost svih na putu. Saobraćajna policija i Hitna pomoć su ključni u brizi i pomoć povređenima, a svako ko učestvuje u nesreći treba biti svestan svojih obaveza. Pružanje prve pomoći i pravilno postupanje može spasiti živote i sprečiti dodatne tragedije.

Marko Jovanović avatar

One response to “TEŠKO POVREĐEN DRŽAVLJANIN SRBIJE! Stravična nesreća kod Bijelog Polja!”

  1. Velizar avatar
    Velizar

    Pa kako se to desilo baš u Unevini, to je stvarno strašno! Nadam se da će se brzo razjasniti šta se tačno dogodilo i da će državljanin Srbije uspeti da se oporavi. Saobraćajne nesreće su uvek uznemirujuće, treba biti oprezan na putu. Svi treba da se pridržavaju saobraćajnih pravila kako bismo smanjili rizik od ovakvih tragedija. Sigurnosni trougao, prsluk, sve to je važ

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Više članaka i postova